عمده ترین پروژه های اجرایی شرکت عبارتند

اجرای عملیات عایقکاری و تزریق فوم شرکتهای لبنیاتی معتبر کشور، از جمله، شرکت شیر و پاستوریزه، پگاه تهران، پگاه شیراز، پگاه ارومیه، شرکت صنایع غذایی و لبنیاتی پاکبان، شرکت پاژن، شرکت میهن، شرکت لبنایت کاله تهران، کاله آمل، لبنیات و بستنی پاک و غیره…….

اجرای سردخانه های نگهداری و تونل انجماد و عایقکاری کشتارگاهها در سطح کشور

کشتارگاه ایران طیور، کشتارگاه دام تعاونی اینچه برون، کشتارگاه دام ماکیان چابهار، کشتارگاه مرغ کردان، کشتارگاه سپید پر کردان، کشتارگاه سیمرغ دلیجان، کشتارگاه طیور قائن، شرکت بهاران پروتئین خراسان و غیره….

اجرای سردخانه های میوه با عملیات عایقکاری برودتی از جمله:

سردخانه ۳۵۰۰۰ تنی پیوند پرهام ( زنجان)-

سردخانه ۳۶۰۰۰ تنی سمیرم اصفهان-

سردخانه + ۱۰۰۰۰ تنی آذر مروارید-

سردخانه+ ۱۰۰۰۰ تنی چنار –

سردخانه قدیاری ۱۰۰۰۰ تنی نیشابور- و غیره.

اجرای عملیات اسپری فوم ساختمان اداری شرکت گلدیران( LG)-

اجرای اسپری فوم قالبهای بتنی شرکت کیسون( مسکن مهر پرند)

اجرای اسپری نمای ساختمانهای مسکن مهر پردیس و غیره

آمیختن پلی یورتان با پلی اوره امری متداول است و روندی رو به رشد دارد. پلی‌یورتان‌ دسته‌ای از پلیمرهای پر مصارف با خواص عالی هستند. به همین خاطر، طراحان و متخصصان صنایع پوشش دهی بخوبی توان بهره‌برداری از این ترکیبات را در کاربردهای گوناگون دارند از جمله پوشش‌های شفاف برای پوشش دهنده‌های تک لایه مخصوص بام‌ها و رنگ‌های مشخص کردن محل گذر عابرین پیاده و غیره… مقاومت پلی‌یورتان‌ها در برابر سایش ضربه و ترک خوردگی بسیار خوب است، از جمله ویژگی‌های آنها پخت سریع و کامل در دمای محیط است. پلی‌یورتان‌ها آلیفاتیک از انواع آروماتیک گرانتر هستند. به همین خاطر انواع آروماتیک و نمونه‌های اپوکسی دار در استری‌ها، رنگهای پایه و پوشش‌های رابط بکار می‌روند. در حالی که آلیفاتیک‌ها ویژه پوشش نهایی هستند. استفاده از پوشش‌های محافظ برای جلوگیری از پدیده خوردگی در ساختارهای فولادی که آستر و پوشش پایه آنها از نوع سامان‌های اپوکسی دار است، نمونه‌ای از کاربردهای مهم پلی‌یورتان‌ها محسوب می‌شوند. مورد دیگر، سامانه‌های پوشش دهنده کف است که در آنها نیز انواع پوشش‌های پایه را می‌توان بکار برد، گاهی پوشش نهائی از نوع یورتان برای لایه نهایی کف نیز کفایت می‌کند. کاربرد پلی‌یورتان‌ها و پلی اوره‌ها در کفپوش‌ها انواع فناوری کاربرد پوشش‌های کف همگی بر دو اصل استوارند. یکی از آنها فناوری فیلم نازک است که یک یا چند پوشش با ضخامت حدود ۵۰ تا ۱۲۵ میکرون روی سطح کف پوشش داده می‌شود. درزگیری و غبارزدایی نیز از جمله مراحل مهم در این روش محسوب می‌شوند که هدف نهایی آنها رسیدن به کفپوش‌هایی با طرح‌های زیر و مزین است. رزین‌های مورد مصرف در پوشش‌های کف عبارتند از: آلکیدها، اپوکسی‌ها یا اپوکسی استری بر پایه آب و حلال، مخلوط‌های معلق، آمیخته‌های پلی‌یورتانی بر پایه آب و انواع پلیمرهای آکریلیکی، بهترین حالت برای این نوع کفپوش‌ها آن است که اثر مواد شیمیایی یا آب روی سطح کفپوش براحتی برطرف شود و لکه‌ای بر جای نماند. پوشش‌های آلکیدی در مقابل سودسوز آور بسیار ضعیف عمل می‌کنند. نوع دیگر پوشش دهی فناوری فیلم ضخیم است که در آن حداقل ضخامت پوشش ۲۰۰ میکرون و حداکثر آن گاهی به ده میلی‌متر هم می‌رسد. هدف از این نوع پوشش دهی پر کردن ترکها، حفره‌ها و تسطیح سطوح شدیداً سایید شده است پوشش‌های ضخیم هستند. سیمان و مصالح سنگی موردنظر با انواع رزینها مخلوط می‌شوند اپوکسی‌ها، پلی‌یورتان‌های آروماتیک (غالباً روغن کوچک و MDI دی فنیل متان ۴_ ،۴_ دی ایزوسیانات لاتکس SBR و اکریلیکی پر مصرف ترین رزینها هستند. روش کار به شکل پاشش یا ریختن پوشش روی سطح و بدنبال آن ماله کشی دستی یا اعمال به وسیله غلتک است. در برخی از موارد در کفپوش‌های ضخیم از استرهای غیر اشباع، وینیل استرها و اپوکسی‌های با میزان صد در صد جامد استفاده می‌شود. پلی‌یورتان‌های آروماتیک بر پایه MDI برای پوشش دهی کف زیاد بکار می‌روند، چرا که MDI ایزوسیاناتی نسبتاً ارزان است. جالب است که بدانید مولکول MDI و پلیمر سنتز شده از آن به راحتی پرتو فرابنفش را جذب می‌کنند، زرد شدن پوشش‌هایی که در معرض نور خورشید واقع شده‌اند به همین دلیل همین مسئله است.